HAKKIMIZDA

          Derneğimiz 1994  yılında kurulmuştur. Amacımız bilgi, birikim ve tecrübelerimizi, mesleki sorumluluğumuzun bilincinde olarak mesleğimizi ileri götürecek plan ve projeler geliştirerek, kuyum sanatını ülkemizde ve dünyada söz sahibi konuma getirmektir.  ilk etapta üç aşamalık bir hedefi gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır. Birinci aşamada, ülkemizde bu sektörde ciddi manada faaliyet gösteren firmaları örnek alarak, teknoloji, bilgi ve tecrübe paylaşımını sağlayabilmek dolayısı ile kuyumculuk meslek standartlarının hazırlanması çalışmalarına katkı sağlayarak, sektöre bir standart getirmenin temellerini atabilmektir. İkinci aşamada; bir araya gelen firmaların oluşturduğu tüzel kişiliğin gücünü de kullanarak mevzuat ve yasal yollarla sektör sorunlarımızı gerekli platformlarda dile getirerek çözümler üretebilmektir.

        Meslektaşlarımızın ortak çıkarlarının korunması, işletmelerimizin kurumsallaşması ,meslek standartlarımızın uygulanmasının takibi, haksız rekabetin önlenmesi için birlikte hareket edebilme iradesinin sağlanması, mesleğimize saygınlık kazandırmak için bağlı olduğumuz odalar da gerekli temsil haklarımızı kullanarak yetkililerin bu konuda dikkatlerini çekmek, meslek olarak tanınmanın taleplerini artırmak ve sektörde toplam kaliteye ulaşmak. Üçüncü aşamada ise belirli bir standarda kavuşmuş sektörde faaliyet gösteren firmaların  güç birliği avantajını kullanılarak  ekonomik teminini sağlamaktır.

          Meslektaşlarımızın birliği ve beraberliği doğrultusunda  onlardan aldığımız destekle,tarihi 1400’lü yıllara dayanan mesleğimizi ileriye taşıyacak her türlü girişimlere  maddi ve manevi destek olarak kuyumculuk sanatını  layık olduğu yere getirmektir.